Prihlásenie

Správy a vyhlásenia z oblasti IT, telekomunikácií a Internetu

Kingston Technology dodáva špičkové výkonné SSD disky 7,68TB pre dátové centrá

Spoločnosť Kingston Digital, Inc., ktorá je výrobcom flash pamätí a pobočkou Kingston Technology Company, Inc., svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes začala dodávky 7,68TB* modelov SATA SSD diskov 500R (DC500R) a 450R (DC450R) určených pre dátové centrá. 7,68TB U.2 NVMe SSD disk DC1000 príde na trh v júni. Tieto SSD disky umožňujú navýšiť kapacitu úložísk dátových centier používajúcich disky s rozhraním NVMe alebo SATA a spĺňajú prísne pravidlá QoS pre zaistenie dobre predvídateľné hodnoty IOPS a nízkej latencie.Medzi 7,68TB SSD disky Kingston pre dátové centrá patria:


DC500R

 • SSD disk s certifikáciou VMware Ready™ navrhnutý pre aplikácie vyžadujúce rýchle čítanie veľkého množstva dát, ako sú webové servery, infraštruktúry virtuálnych počítačov, prevádzkové databázy a analýzy v reálnom čase**;
 • Digitálna konferencia Axis Talk 2020

  25.06.2020 - 09:50
  25.06.2020 - 16:00

  Online konferencia Axis Talk 2020 sa uskutoční 25. júna 2020 v štyroch jazykoch – angličtine, češtine, poľštine a ruštine. Celodenný program ponúkne okrem iného aj vstupy Martina Grena, vynálezcu IP kamery a zakladateľa spoločnosti Axis alebo ďalších českých i medzinárodných expertov.


  Každoročné partnerské stretnutie spoločnosti Axis Communications sa tento rok na jar nemohlo uskutočniť, preto spoločnosť prichádza s novým formátom východoeurópskej online konferencie, ktorá sa uskutoční 25. júna od 9:50 do 16:00 hod online na webovej stránke. Účastníci sa môžu registrovať ľubovoľne na jednotlivé prezentačné bloky, alebo stráviť aj celý deň na konferencii.


  Zaregistrujte sa zadarmo!


  Všetko podstatné o bezpečnosti, video monitorovaní a smart city

  Ako vám SUSE pomôže prekonať ekonomicky neisté časy?

  Premenlivá dynamika trhov núti firmy zavádzať inovatívne obchodné modely. Digitalizácia a pokročilé technológie sú kľúčom k riadenému zavádzaniu inovácií, ktoré vám pomôžu odlíšiť sa od konkurencie. Open source softvér zefektívňuje prácu, udržuje digitálnu transformáciu, umožňuje zavádzať nové inovatívne produkty a služby a znižuje náklady. Objavte päť spôsobov, ako podporiť vaše podnikanie prostredníctvom inovácií s otvoreným zdrojovým kódom v časoch ekonomickej neistoty spôsobenej pandémiou koronavíru.  1. Znížiť náklady alebo zvýšiť výnosy? Dá sa oboje!


  V neistých ekonomických časoch stojí za to vybrať si dôveryhodných partnerov, ktorí vám pomôžu bezpečne prejsť neistou budúcnosťou. SUSE ponúka riešenie s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré pomáhajú stovkám spoločností znižovať náklady a zlepšovať obchodné výsledky. Pozrite si tento webinár a zistite ako na to.


  2. Softvér a podpora ZADARMO

  MMD představuje Philips 242B1V: zvyšuje produktivitu a chrání soukromí

  Praha, 1. června 2020 – MMD, přední specialista a licenční partner monitorů Philips, oznamuje nový 24” (23,8" / 60,5 cm) LCD monitor Philips 242B1V. Tento monitor je navržený tak, aby profesionálům pomohl zvýšit produktivitu a chránit citlivá data a obsah před nezvanými diváky. Nový model je vybaven rozlišením Full HD (1920 x 1080) a funkcí SmartImage zajišťující dokonalou reprodukci obrázků a videa.
  Zabezpečte důvěrná data před hackery
  Philips 242B1V pomáhá chránit soukromí pomocí snadno přepínatelného režimu soukromí, který zabraňuje „vizuálnímu hackování“ a skrývá obrazovku před lidmi v otevřených kancelářích nebo v co-workingových prostorech. Novou funkci ocení zejména společnosti či profesionálové, kteří často pracují s citlivými údaji a potřebují zajistit dokonalé bezpečí. Jediným stisknutím tlačítka obrazovka ztmavne a je ze všech úhlů prakticky neviditelná, zatímco uživatel nadále pozoruje jasný obraz. Může si tak zobrazovat i citlivé údaje, aniž by se musel bát úniku dat.

  Coface Slovensko povedie Ján Čarný

  Od dnes nastupuje na čelo úverovej poisťovne Coface Slovensko Ján Čarný. Coface je globálny líder v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika.

  „Poisťovňa Coface je jedným z vedúcich svetových poskytovateľov riešení v oblasti poistenia firemných pohľadávok a prevencie kreditného rizika v obchodných vzťahoch. Na Slovensku pomáhame mnohým firmám uspieť v ich expanzii na zahraničných trhoch. Podieľame sa tak na raste slovenskej ekonomiky. Sme pre slovenské firmy, samozrejme, partnerom i pri výrobných a obchodných aktivitách na domácom trhu,“ povedal Ján Čarný, generálny riaditeľ poisťovne Coface pre Slovensko a Českú republiku. „Ošetrenie obchodných rizík a poistenie pohľadávok nadobúda teraz na dôležitosti a môže zohrať dôležitú úlohu pri reštarte slovenskej ekonomiky,” dopĺňa.

  Jazdené auto pre ZŤP? Poradíme, ako ho vybrať

  Servisná história, ale aj overený pôvod prvého majiteľa musia byť alfou a omegou pri obstaraní jazdených vozidiel. Jazdenky sú pritom možnosťou aj pre zdravotne ťažko postihnuté osoby. Ak však nechcú stratiť nárok na príspevok zo strany štátu, musí obstaranie vozidla spĺňať presné podmienky.

  Generátor ozónu OTS-15 vyčistí všetky priestory

  Reštaurácie, bary, hotely, kuchyne, obchody, školy, kozmetické salóny, ordinácie, sklady, výrobne, ale aj domy, byty a autá spoľahlivo vyčistí od vírusov, baktérii, plesní a zápachu generátor ozónu OTS-15 firmy TECH CONTROLLERS. Informuje o tom obchodný reprezentant firmy TECH CONTROLLERS Jaroslav Kuča.

  Dezinfekcia na ihriskách sa dá docieliť aj hravou formou a bezpečne

  Na herných prvkoch je naďalej potrebné dodržať hygienicky čisté prostredie, tu sú tipy, ako to urobiť úspešne.
  Karanténne obmedzenia spôsobené pandémiou koronavírusu COVID-19 sa už postupne uvoľňujú, no naďalej je potrebné dodržať bezpečnostné a hygienické opatrenia. „V prípade detských ihrísk, či herných prvkoch na cvičenie to znamená zabezpečiť aj dezinfekciu rúk a prostredia,“ podotýka odborník zo spoločnosti Študio-21 plus Miloslav Jurík. Spoločnosť sa zaoberá stavebnou, projekčnou a konzultačnou činnosťou v oblasti tvorby verejných priestorov, detských ihrísk, športových hracích prvkov, cyklostojanov, ako aj smart riešeniami v mestách. Ako dodáva, najmä na detských ihriskách je často problém primäť deti, aby na dezinfekciu nezabudli. Na trhu sú pritom už riešenia, ako sa to dá vyriešiť hravou formou v podobe nového herného prvku aj s edukatívnou funkciou.
  Nové riešenia

  Jazdené auto? Poradíme, ako ho vybrať

  Uvoľňovanie korona karantény umožnilo opätovne spustiť aj predaj jazdených vozidiel. Servisná história, ale aj overený pôvod prvého majiteľa by mali byť alfou a omegou pri ich obstaraní.
  Jazdené vozidlá často lákajú svojou cenou, no dovoz zo zahraničia či neoverený pôvod prvého vlastníka býva vo väčšine prípadov rizikom. A to najmä pre stočené kilometre, teda zámerne upravený stav tachometra - počítadla najazdených kilometrov. Uvoľňovanie prísnych pravidiel korona karantény už umožňuje obstaranie si jazdených vozidiel tak pre fyzické, ako aj právnické osoby. Čo by malo byť alfou a omegou rozhodovania?

  Zaujímajte sa o históriu a referencie

  Svetový obchod čaká výrazný prepad

  Coface: V treťom štvrťroku 2020 poklesne svetový obchod medziročne o 7 %. Dôvodom je aj rast protekcionizmu, dokonca v agropotravinárstve. Svetové hodnotové reťazce však stále môžu mať svetlú budúcnosť.